שחיקת סחוס – פאנל מומחים

שחיקת סחוס

ד"ר עמרי לובובסקי מומחה בהחלפת מפרקים וסגן מנהל המערך האורתופדי בבית החולים ברזילי משתתף בדיון על שחיקה בסחוס. ד"ר לובובסקי מרחיב על התמודדות עם כאב לאור שחיקת סחוס, כיצד ניתן לדחות את ההתערבות הניתוחית ומדבר על הצורך לתאם ציפיות מול על מנת לקבל את התוצאה האופטימלית בעבור המטופל.

מחלה ניוונית של המפרק או בשמה הנפוץ יותר שחיקת סחוס גורמת לכאבים במפרק. האינדיקציה הראשונה לשחיקת סחוס הוא כאב במפרק המתגבר בזמן פעילות. כאבים דלקתיים שאינם נובעים משחיקת סחוס יופיעו הרבה פעמים במהלך מנוחה ודווקא יעלמו או יתמתנו בזמן פעילות גופנית. המחלה הניוונית באה לידי ביטוי לרוב בגילאים המבוגרים יותר מאחר ולוקח לה זמן להתהוות. ישנם סיבות רבות היכולות להוביל לכאבי מפרקים. ישנן סיטואציות בהן חשוב לפנות לרופא מומחה, אם אתם חשים כאב בירך או בברך ועדיין לא ידוע לכם מהו המקור לכאב, תוכלו להיכנס לפוסטים שכתבתי בנושא על מנת לנסות להבין מהו המקור לכאב בירך או בברך.

 

המטרה העיקרית שלנו בטיפול בשחיקת סחוס היא להוביל לשיפור משמעותי באיכות חיי המטופל ובהקלה על הכאב, במידה ותרצו לקרוא עוד על התמודדות עם כאב תוכלו לעשות זאת כאן. אנו משתמשים במגוון תרופות על מנת להשיג את מטרה זו ביניהן תרופות נוגדות דלקת, ושימוש בגלוקוז אמין סולפט קריסטליני אשר במקרים רבים דוחה את הצורך בניתוח. ישנם מגוון רחב של טיפוליים לשחיקת סחוס בטרם נפנה לאלטרנטיבה הניתוחית. ניתן לקרוא על מגוון האופציות הלא פושלניות מהטיפול השמרני ועד לניתוח גם בפוסט הבא.

he_ILעִבְרִית